Oynanma Sayısı:2.47K

Ege ile Gaga Tangram

      TRT ile MEB’in beraberinde hazırlamış olduğu EBA oyunları arasında yerini alan Ege ile gaga tangram oyunu oyun severlerle buluşuyor. Eğitici oyunlar ve öğretici MEB oyunları sevenler için oldukça başarılı bir oyun olduğu gözlerden kaçmıyor. Oyunda çocuklar eğlenirken zekâ becerilerini geliştirecek ve matematiksel anlamda zihinlerini güçlendirebilecek diyebiliriz.  Söz konusu oyun yapısı itibariyle 3 ana başlık altında oynanmaktadır.

     Geometrik şekillerden oluşan oyuna girdiğimiz zaman girişte 3 ana bölüm bizleri karşılıyor. İlk olarak hayvan bölümü, 2. olarak yaşam ve 3. olarak da alfabe bölümü yer almaktadır. Hayvan oyunun ilk kilidi açılıyor ve burada bir kedi figürü karşımıza çıkıyor. Yanlarında bulunan geometrik şekilleri uygun kilit noktalarına yerleştirdikten sonra bölüm tamamlanıyor. Şekilleri döndürmek için şekil yönüne doğru oynatmanız yeterli olacaktır. Oldukça eğlenceli ve eğitici bir bölüm olduğunu söyleyebiliriz. Daha sonrasında ise etapları tamamlayarak oyunu bitirebilirsiniz. MEB oyunları oynamak isteyenler bu oyunu kesinlikle atlamamaları gerekiyor.

     İkinci bölüm ise alfabe bölümü buradan amaç oyun oynayarak alfabeyi tanımaktır. Karşımıza alfabe figürleri çıkıyor ve burada yine diğer bölümde olduğu gibi geometrik şekiller ile harfi tamamlamamız isteniyor.  Son olarak ise, yaşam bölümü bulunuyor burada da yine çeşitli insan figürleri karşımıza çıkıyor ve farklı geometrik şekiller ile oyunu tamamlıyorsunuz. Eğlenceli vakit geçirmek isteyen çocuklarınız ile beraber bedava MEB oyunları oynayabilir ve çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.